Stomatologia zachowawcza z endodoncją

papryka (54 kB) stomatologia_zachowawcza_1 (39 kB)

Zęby bardzo zniszczone przez próchnicę często wymagają usunięcia miazgi zęba, czyli popularnie zwanego leczenia kanałowego. Bakterie z ubytku próchnicowego niszczą strukturę zęba -szkliwo i zębinę, przedostają się do wnętrza zęba i infekują miazgę zęba, która jest połączona z krwiobiegiem całego organizmu. Ta sytuacja staje się niebezpieczna nie tylko dla zęba, ponieważ procesu zapalnego nie da się już odwrócić, ale również dla całego organizmu, gdyż zainfekowany zostaje cały organizm: stawy, serce, mózg, nerki i inne narządy. Leczenie staje się, więc nieuniknione.
Stomatologia zachowawcza z endodoncją jest specjalnością wymagającą wielu precyzyjnych narzędzi i aparatury,które pozwalają na leczenie kanałowe zębów z dużą dokładnością.
Radiowizjografia cyfrowa - Kodak RVG 6500- najlepsza cyfrowa technologia RVG, duża rozdzielczość pozwala uzyskiwać zdjęcia o bardzo wysokiej jakości obrazu przy minimalnym promieniowaniu.
stomatologia_zachowawcza_3 (39 kB)
System Elements™Free - wysokospecjalistyczne urządzenie do wypełniania kanałów korzeniowych. Dzięki niemu szczelność wypełnienia kanałów jest dużo większa niż w metodzie tradycyjnej. Doskonałe jakościowo, trójwymiarowe wypełnienia kanału.
stomatologia_zachowawcza_3 (39 kB)
SybronEndo- TF Adaptive System - innowacyjny system do opracowania kanałów korzeniowych. Zwiększa bezpieczeństwo i skuteczność opracowania kanałów.
endometr (39 kB)
Endometr - elektroniczny aparat służący do określenia długości korzeni w zębach leczonych kanałowo. raypex (241 kB)
Laser biostymulacyjny - jest urządzeniem terapeutycznym. Działa p/zapalnie; p/bólowo i p/obrzękowo, znacznie skracając czas gojenia, a wszystko dzięki niewidzialnemu dla oka promieniowaniu podczerwonemu. W wielu przypadkach pozwala na niestosowanie antybiotyków. laser (241 kB)
Lupy stomatologiczne - to bardzo przydatne narzędzie pracy lekarza stomatologa. Większe pole widzenia, większa głębia ostrości bez wątpienia przekładają się na lepszą ergonomię i jakość pracy.
lupy (241 kB)
Kamera wewnątrzustna - Kodak 1500 - to nieoceniona pomoc w komunikacji lekarz-pacjent. Dzięki niej pacjent może zobaczyć stan swojej jamy ustnej oraz śledzić postępy leczenia okiem stomatologa.
Kamera wewnątrzustna (241 kB)

© Prywatny Gabinet Stomatologiczny lek. stom. Marzena Klepczyńska